AUTOPŮJČOVNA SIXT RENT A CARV roce 1912 vznikla společnost   Martin SIXT v Německu v Mnichově. Byla to první autopůjčovna v Evropě s názvem   Sixt Autofahrten. Pronajímala hlavně auta značky Mercedes.
V roce 1927 předává Martin Sixt  předal firmu SIXT svému synovi Hansovi, který firmu v roku 1943  dovedl  ke konfiskaci.
V roce 1945 Martin Sixt rozjíždí novou firmu SIXT s názvem ATO SIXT.  Po konfiskaci mu zůstaly  pouze tři auta, které měl schované ve stáji. Tyto tři vozy se staly základem nově založené firmy.
Autopůjčovna SIXT si získávala stále lepší jméno, stávala se známější  a byla stále v držení  rodiny SIXT.
V roce 1969 byl jejím generálním ředitelem Erich Sixt, jako člen třetí generace SIXTů
V roce 1979 půjčovna aut  SIXT opetovala na 5 kontinentech v 55 ti zemích světa. Stala se z ní renomovaná známá půjčovna aut SIXT která nabízela ve svém vozovém parku  také limuzíny známých značek.
Rok 1980 se stal pro autopůjčovnu SIXT stěžejním rokem, protože v tomto roce  Regine Sixt začíná podepisovat smlouvy s velkými touroperátory, leteckými  společnostmi, a hotelovými řetězci a cestovními kancelářemi  po celém světě.
V roce 1986
je autopůjčovna zpřístupněna veřejnosti, protože je uvedena na německé
Erich Sixt se stává předsedou představenstva Sixt AG.
V roce  1994 se  SIXT se stává č. 1 mezi německými autopůjčovnami .Firma  SIXT začíná
Spolupráci s německou národní  leteckou  společností Lufthansa Airlines a stává se partnerem
Lufthansa Miles & More Programu.
CarExpress  služba  vedená do provozu v roce 1996 je vynálezem společnosti SIXT, jsou to samoobslužní terminály na všech německých letištích.
Dva roky po expanzi ve světě tj. v roce 1997 jde firmě SIXT o místo na trhu v Evropě. Značka  SIXT začne s propagací  a vstupuje na trhy Švýcarska, Rakouska , Francie, Nizozemska a Velká Británie.

V roce 1998 SIXT odstartuje svůj frančízový mezinárodní program.

  • Chcete získat všechny výhody pro firemní zákazníky? Pronajměte si auto od mezinárodní autopůjčovny Sixt.
  • Autopůjčovna Sixt je největším poskytovatelem krátkodobých pronájmů automobilů.
  • Autopůjčovna SIXT je oblíbená u zákazníků pro velký výběr automobilů všech značek od osobních až po terénní, ale také Autopůjčovna SIXT byla také několikrát oceněná prestižní cenou TTG Award
  • Autopůjčovna SIXT získala také ocenění Flotila Award jako nejlepší autopůjčovna v ČR.