Jachty

Zpět
Jachty

 Můžeme vám zajistit dovolenou na jachtě. Pokud nepatříte mezi majitele jachty, není v současné době problém si takové plavidlo najmout, a to tak, že jachtu si budete řídit sami (pokud k tomu máte všechna potřebná povolení a dostatek zkušeností i znalostí) anebo si lodˇpronajmete  i s posádkou. Rádi vám poradíme při výběru destinace i při výběru organizátora plavby.

     V letech 1980-1990 se začal postupně rozvíjet obchod s tzv. mega nebo super jachtami. Jednalo se o velké lodě, které dosahovaly délky 200 a více stop v cenách desítek až stovek milionů dolarů. Na těchto jachtách jsou umístěny přistávací plochy pro vrtulníky, vinné sklepy, promítací sály, basketbalová hřiště, golfové drivingy,bazény, skluzavky apod. Díky své velikosti musí tyto jachty kotvit v komerčních přístavech mezi obřími naftovými tankery. Pro někoho může být zajímavé sledovat pohyb velkých jachet po mořích celého světa na webu marinetraffic.com.

     Mezi nejdražší jachty se řadí RISING SUN a SEVEN SEAS-obě v ceně 200 mil. dolarů. LADY MOURA za 210 mil. dolarů vlastní miliardář ze Saudské Arábie. AL MIRJAB stojí cca 250 mil. dolarů a jejím majitelem je ministerský předseda vlády Quataru.Jachtu  DILBAR za 263 mil. dolarů si koupil ruský miliardář Alisher Usmanov. Ománský sultán vlastní jachtu AL SAID za 300 mil. dolarů. Další ruský milionář Andrej Melchenko je vlastníkem SUPER YACHT v ceně  323 mil. dolarů. Jachta DUBAI v ceně 330 mil. dolarů několikrát změnila své jméno a prošla řadou úprav. V současné době je jejím majitelem dubajský šejk. Cena jachty ECLIPSE v majetku ruského miliardáře Romana Abromaviche je odhadována na 450 mil. dolarů.