Hostely

Zpět

Ubytování v hostelech je jednou z možností, jak snížit vaše výdaje při zahraničních cestách. Na cestovatelském blogu jsme našli výstižnou charakteristiku – „ v hostelu zaplatíš poloviční cenu za dvojnásobné množství zábavy.“

Důvodem, proč mnoho lidí preferuje tento typ ubytování je zejména nízká cena pobytu a možnost poznat nové lidi ze všech koutů světa. Podle statistických údajů preferují ubytování v hostelech turisté ve věku do 35 let.

Vybavenost hostelů se neustále zvyšuje a hodně těchto ubytovacích kapacit už dosahuje kvalit hotelového ubytování. Hostely mají bazény, tělocvičny, společenské místnosti, bary, terasy na střechách, knihovny apod. Jsou situovány na turisticky atraktivních místech. V mnoha hostelech jsou zdarma nabízeny snídaně nebo jídla při pořádaných společenských akcích. Skvělým místem pro seznamování se jsou společné kuchyně. V takové kuchyni vždy najdete lednici, nádobí a příbory, ale i základní potraviny jako je olej, cukr, sůl, čaj nebo těstoviny, které jsou k volnému použití. Hitem poslední doby se stávají mini zahrady umístěné na střeše některých hostelů. Jídla uvařená ve společné kuchyni je možné doplnit zeleninou či bylinkami, které se na takové střešní zahrádce pěstují.

V hostelech máte zaručené wi-fi připojení zdarma a zdarma obdržíte také mapky navštíveného místa spolu s radami, co, proč a kdy vidět.

Hostely najdete všude – mezi velice zajímavá místa patří třeba Hostel u bláznivé opice na ostrově Koh Rong Samloen v Kambodži, který je dostupný pouze lodí. Cena za noc je 10 EUR. Ubytování v krásném horském hostelu Casa Elemento, Minca v Kolumbii stojí 20 EUR. Za 11 EUR dostanete ložnici v bungalovu na ostrově Holbox, 45 km od mexického Cancunu. Bungalovy září duhovými barvami a pláž je vzdálená jen 40 m.Na Sri Lance v Mirisse se nachází hostel Hangover, a to přímo na pláži. Cena ubytování je 13 EUR. Hostely na dalších exotických místech jako kupř. Far Out Beach Club, Ios, Řecko. Gilitrawangan v Indonésii, Selina Bocas Del Tore v Panamě, Base Magnetic Island v Austrálii, F and F hostel v Uruquay, Mad Monkey Hostel Boracay na Filipínách, El Jardin de Frida v Tulumu, Mexiko, Surfer´s Haven Guesthouse, Gregory Town na Bahamách, Smugglers Cove Beach Resort, Nadi na Fidži čekají na Vaši návštěvu.