Autopůjčovny

Zpět

V mnoha zemích se na veřejnou dopravu nelze spolehnout a tak nezbývá, než si vypůjčit auto. Ano, někdy se stane samotné vypůjčení auta i jeho řízení opravdovým dobrodružstvím. Občas to může být i horor. Ale český turista je velmi odolný a i v těch nejtěžších podmínkách se s vypůjčeným autem většinou dostane tam, kam potřebuje. Nakonec zvládne i jízdu vlevo a porozumí zvláštním způsobům jízdy, třeba bez používání směrovek. Přežije i handrkování v autopůjčovně, kde se mu snaží vnutit a naúčtovat služby, které si neobjednal a ani je nechce.

Patrně nejvyšší počet autopůjčoven najdete na území USA, kde je tento způsob cestování ve vypůjčeném autě nejvíce rozšířen. Mezi největší autopůjčovny neboli rent a car patří Avis, Thrifty, Hertz, Dollar, Budget, Enterprise nebo Alamo. Na internetu lze najít návody, jak si počínat při rezervaci auta, protože takový proces může být velmi náročný, zdlouhavý , plný skrytých poplatků a překvapivých požadavků.

Experti radí, abychom před provedením rezervace auta pečlivě porovnali cenu výpůjčky jednak na všeobecných cestovních portálech jako kupř. Kayak, Hotwire, Expedia nebo Priceline a jednak na webech jednotlivých autopůjčoven. Nanejvýš vhodné je zjistit, zda autopůjčovna účtuje zvláštní příplatek třeba za řidiče, který je ve věku pod 25 let, příplatek za převzetí a vrácení auta na letišti, příplatek za překročení stanoveného počtu najetých mil anebo příplatek za dalšího řidiče, který bude vypůjčené auto řídit. Další nutností je dobře zvážit velikost auta, které si chceme vypůjčit. Pokud chceme ušetřit peníze, měli bychom si rezervovat letenku i půjčení auta současně, protože většinou dostaneme lepší nabídku ceny.

Půjčené auto si velmi dobře prohlédněte a do předávacího protokolu nechte zapsat skutečně všechny zjištěné vady. Kontrolujte, jestli funguje zavírání oken, světla, rádio, nechte zapsat všechny škrábance a deformace karosérie, podívejte se, jestli neschází některá z plastických součástí vozidla. Pečlivě sepsaný protokol vás může ochránit od případné odpovědnosti za škody na autě vzniklé.

Při vracení auta nezapomeňte doplnit benzin do nádrže a určitě si pamatujte, že pumpa nejblíže u autopůjčovny prodává ten nejdražší benzin. V autě nenechávejte žádné odpadky, protože úklid auta by vám mohl být naúčtován. Auto vratˇte v dohodnutém termínu, nikoliv později, protože některé autopůjčovny účtují při pozdním vrácení (většinou více než 30 minut) půjčovné na další den.

Na našich webových stránkách máte možnost udělat si rezervaci auta on-line. Anebo nám zavolejte a my vám rádi poradíme, jakou autopůjčovnu si vybrat a auto vám zarezervujeme.


Sdílet